Apple MacBook 12" 512 GB, mnyg2sl/a - vesmírne šedý

SKU
MNYG2SL/A

Vybraný produkt je momentálne nedostupný.
Kliknutím na tlačidlo Prihlásiť vás informujeme, akonáhle bude produkt opäť k dispozícii.

 

Dostupnosť

Ako získať lacnejšie
Detaily >
Kúpiť na splátky

DETAILY

U MacBooku nám išlo o nemožné: vyvinúť vôbec najľahší a najkompaktnejší prenosný Mac, avšak s plnohodnotnými vlastnosťami. A aby bol nielen ľahší a tenší, ale tiež lepší, vymysleli sme každý prvok nanovo. Výsledkom nie je len nový notebook. Je to budúcnosť notebooku. S procesorom Intel Core siedmej generácie, výkonnejšou grafikou, rýchlejším flashovým úložiskom a batérií až na 10 hodín práce1 je teraz MacBook ešte schopnejší.

Retina displej na hrane možností.

Akonáhle MacBook otvoríte, jeho nádherný 12palcový Retina displej so sklenenou plochou od okraja k okraju vnesie do všetkého jasno.2 Fotky vystupujú z obrazovky v bohatých, živých detailoch. Cez 3 milióny pixelov vykresľujú každé písmeno s krištáľovou priezračnosťou. Na najtenšom Retina displeji, s akým sme kedy na Macu prišli. Vo vybrúsenom, nepredstaviteľne minimálnym dizajnom získate fantastické vizuálne zážitky.

Plnohodnotná klávesnica.
Na zlomku miesta.

Pohodlná klávesnica plnej veľkosti je pre skvelý dojem z notebooku zásadná. Lenže dostať takú klávesnicu do elegantne tenkého MacBooku, to chcelo úplne inak rozmyslieť jej technické riešenie a konštrukciu. Každá klávesa a jej mechanizmus je navrhnutá nanovo. Celá klávesnica je tak nielen ďaleko tenšia, ale tiež pohodlnejšia a presnejšia pri písaní. S odozvou, na akú si ľahko zvyknete.

Force Touch.
Z trackpadu vymačkáte viac.

Trackpad na MacBooku je iný. Force Touch trackpad je konštruovaný tak, aby na kliknutie reagoval úplne jednotne bez ohľadu na to, kde ho stlačíte. A tlakové senzory pod jeho povrchom vnímajú, akým tlakom pôsobíte. Takže môžete pritlačením na trackpad potrebné rýchlo vyhľadať definíciu slova alebo zobraziť náhľad súboru. Trackpad reaguje haptickou odozvou - hmatovo vnímanými vibráciami, ktoré pridávajú obsahu na obrazovke dotykový rozmer. A okrem týchto vyspelých možností na ňom fungujú aj všetky intuitívne Multi-Touch gestá, na ktoré sú užívatelia Macu zvyknutí. Mac bude na vaše dotyky reagovať ešte citlivejšie ako kedykoľvek predtým. Ani nemusíte pohnúť prstom.

Plne vybavený do bezdrôtového sveta.

MacBook dokonale zapadá do nášho čím ďalej bezdrôtovějšieho sveta. Vďaka softvéru Apple, ktorý naplno využíva najnovšie bezdrôtové technológie Wi-Fi a Bluetooth, teraz vzduchom funguje skoro všetko, čo s notebookom robíte. Nech ste kdekoľvek, môžete sa pripojiť k stránke, prenášať súbory, organizovať si fotky, počúvať hudbu a ďalšie. Bez toho aby vás čokoľvek zväzovalo.


USB-C. Jednoznačne všestranný.

USB-C port sústredí na jednom mieste prakticky všetko, čo potrebujete. Má obojstranný dizajn s tretinovou veľkosťou proti klasickému USB portu a umožňuje nabíjanie, prenos dát rýchlosťou USB 3 a výstup videa. Takže k MacBooku ľahko pripojíte všetky zariadenia, čo potrebujete.

Pripojíte všetko, čo potrebujete.

Apple venoval veľa pozornosti tomu, ako sa MacBook pripája k perifériám a napájaniu. A pre kompaktnú a všestrannú konštrukciu zvolil USB-C. K tomuto jedinému portu pripojíte nabíjačku, HDMI, DisplayPort a VGA displeja i USB zariadení ako externé disky, iPhone alebo iPad. Tu skutočne platí, že menej je viac.

Pomocou celej palety doplnkov pripojíte k MacBooku prakticky akékoľvek zariadenie. Napríklad USB-C viacportovým digitálnym AV adaptérom pripojíte MacBook k HDMI displeju. Navyše k nemu môžete pripojiť štandardné USB zariadenia a USB-C nabíjací kábel.

Ticho ohromujúci.

MacBook je od základu navrhnutý pre efektívnu prácu v úplnej tichosti. Používa úplne nový procesor Intel Core M siedmej generácie, ktorý si vystačí len s 5 wattmi. V súhre s vysoko optimalizovaným OS X odoberá procesor tak málo energie, že počítač vyžaruje minimum tepla. Preto nie je na jeho chladenie potrebný žiadny vetráčik. Takže MacBook pri práci nebudete počuť. A základná doska, na ktorej je procesor usadený, je postavená tak, aby sa všetka funkčnosť Macu vošla do čo najmenšieho priestoru.

Objektívne rýchlejší

MacBook má procesor Intel Core m3, i5 alebo i7 siedmej generácie, ktorý sa vyrába 14nanometrovou technológiou. Preto spája energetickú efektivitu s výkonom, čo hravo zvládne každú úlohu.

Batéria na celý deň.
A teraz vydrží ešte dlhšie.

S tradičnými obdĺžnikovými batériami by u tak tenkého MacBooku nešlo celodennej výdrži dosiahnuť. Preto Apple vyvinul vlastnú technológiu batérie, ktorá dostupný priestor využíva do posledného milimetra. Výsledkom je terasovitý, stupňovitý dizajn, ktorý sa do neskutočne tenkého MacBooku dokonale vojde. A nepodobá sa ničomu, čo u notebookov poznáte. Vďaka úspornejšiemu procesoru a zdokonalenému chemickému riešeniu batérie sa nám podarilo predĺžiť výdrž o ďalšiu hodinu.

Zabudované aplikácie

Každý Mac sa dodáva s aplikáciami na tvorbu a aplikáciami na prácu. Obsahuje aj kolekciu skvelých aplikácií na každodenné záležitosti, ako je prezeranie webu, vybavovanie mailov a správ alebo plánovanie kalendára. Je v ňom aj aplikácia na vyhľadávanie nových aplikácií. Váš Mac je viac ako plne vybavený. Je doslova all inclusive.

Technické informácie

Výrobca
Apple
EAN kód
190198203045
Výpredaj
No
Procesor
1.3GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost
Turbo Boost až 3,2 GHz
Pamäť
No
Kapacita
512 GB
Displej
12"
Rozlíšenie
2304 x 1440
Grafika
Intel HD Graphics 615
Grafická pamäť
Integrovaná
Wi-Fi
802.11ac Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 4.0 LE
Thunderbolt
No
Zvuk
Stereo reproduktory
Dva mikrofóny
3,5mm slúchadlový výstup
SD-Card
No
Touch Bar
No
Napájanie a batéria
Až 10 hodín bezdrôtového prehliadania webu
Až 12 hodín prehrávania filmov z iTunes
Výdrž v pohotovosti až 30 dní
Vstavaná 41,4Wh lítium-polymérová batéria
29W USB-C napájací adaptér; USB-C napájací port
Operačný systém
MacOS je operačný systém každého Macu. Vo verzii MacOS Sierra prináša nové spôsoby, ako znovu objaviť najvydarenejšie fotky, uľahčuje odovzdávanie práce medzi rôznymi zariadeniami Apple, a dokonca uvoľňuje miesto na disku.
Čo je v krabici?
MacBook, 29W USB-C napájací adaptér, USB-C nabíjací kábel (2 m)
Farba
vesmírne šedá