MacBook Air 13" Retina 128GB - strieborný

SKU
MREA2SL/A

Vybraný produkt je momentálne nedostupný.
Kliknutím na tlačidlo Prihlásiť vás informujeme, akonáhle bude produkt opäť k dispozícii.

 

Dostupnosť

Ako získať lacnejšie
Detaily >
Kúpiť na splátky

DETAILY

Ľahkosť v plnej sile.
Najobľúbenejší Mac ťa teraz znovu nadchne. Nový MacBook Air je tenší a ľahší. Je dostupný v striebornej, vesmírne šedej a zlatej. Má brilantný Retina displej, Touch ID, klávesnicu najnovšej generácie a Force Touch trackpad. Jeho plášť s ikonickým klinovitým profilom je vyrobený zo stopercentne recyklovaného hliníka, čo z neho robí vôbec najekologickejší Mac.1 A na batériu vydrží celý deň. MacBook Air je dokonale prenosný notebook na všetko.
Retina displej
Strhujúce predstavenie štyroch miliónov pixelov.
Obraz so štvornásobkom pixelov oproti HD displeju ti vyrazí dych. Fotky naberajú novú úroveň detailov a realistickosti. Text je tak ostrý a jasný, že ti dokumenty, e-maily a webové stránky budú pripadať ako vytlačené na papieri. A farebný rozsah je o 48 percent širší ako u predchádzajúcej generácie, takže všetko hrá žiarivými farbami. Sklo displeja zasahuje až k okrajom veka a rámček je o 50 percent užší ako predtým. Takže budeš vnímať len to, čo máš na obrazovke. A ten pohľad se ti bude páčiť.
13,3palcový
Retina displej
O 48 %
viac farieb než predchádzajúca generácia
Dokonale ostro vykreslený text
Touch ID
Tvoj odtlačok prsta je tvoje heslo.
V MacBooku Air je teraz zabudované vrcholne bezpečné a praktické Touch ID. Len na snímač položíš prst a Mac sa hneď odomkne. Odtlačkom prsta sa pohotovo dostaneš k zamknutým dokumentom, poznámkam a predvolbám systému. Bez zadávania ďalšieho hesla.
Rýchlo Mac odomkneš bez zadávania hesla
Hneď overíš totožnosť pri otváraní chránených dokumentov
Čip Apple T2 Security
MacBook Air má čip Apple T2 Security - druhú generáciu špeciálneho silikónu Macu, ktorý Apple vyvinul preto, aby bol MacBook Air ešte bezpečnejší. Takže keď Mac pomocou Touch ID odomkneš alebo overíš svoju totožnosť pri otváraní dokumentu, tvoje informácie zostanú v bezpečí. A vďaka šifrovaniu za behu sa všetky dáta na SSD automaticky ukladajú plne zašifrované.
Klávesnica
Prestavaná od A do Z.
Klávesnica nového MacBooku Air má krídlový mechanizmus poslednej generácie so štyrikrát stabilnejšími klávesmi oproti tradičnému nožnicovému mechanizmu. Písanie je tak pohodlnejšie a klávesnica má lepšiu odozvu. A individuálne podsvietené klávesy so snímačom okolitého osvetlenia tí uľahčia písanie v zle osvetlenom prostredí.
Presné, stabilnejšie
klávesy
Force Touch trackpad
Force Touch trackpad umožňuje pri ovládaní Macu pracovať s jemnými rozdielmi v prítlaku. Trackpad je presný, má jednotnú odozvu bez ohľadu na to, kde klikneš, a je na ňom veľa miesta na Multi-Touch gestá ako zúženie a rozšírenie prstov. Všetko ti na ňom pôjde po hmate.
Viac miesta na Multi-Touch gestá
Výkon
Notebook na všetko. Batéria na celý den.
Aj keď nový MacBook Air váži len 1,25 kg, nie je žiadne orezávatko. Procesor Intel Core i5 ôsmej generácie s prehľadom utiahne všetko od vybavovania e-mailov a prezerania webu cez chystanie prezentácií v Keynote až po strih videí v iMovie. Až 16 GB pamäte umožňuje hladko pracovať aj s veľa aplikáciami naraz. Z až 1,5TB SSD úložiska sa aplikácie spúšťajú bleskovo a je na ňom veľa miesta na všetky tvoje dokumenty, fotky a videá.
16 GB
pamäte
1,5 TB
SSD úložiska
 
1,25 kg
ľahký
Procesor Intel Core i5 ôsmej generácie
Najnovšie bezdrôtové technológie Wi‑Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2
15,6 mm
tenký
Výdrž batérie
S výdržou až 12 hodín dokáže MacBook Air zaberať od nevidím do nevidím. Vybavuj e-maily, prezeraj web, nakupuj online, píš dokumenty, púšťaj si videá, pracuj s tabuľkami. Na zásuvku môžeš zabudnúť. Čaká ťa transatlantický let? Nachystaj si filmy, pretože MacBook Air vydrží hrať až 13 hodín na jeden záťah.2
Thunderbolt 3
Jeden za všetky,
všetky do jedného.
Thunderbolt 3 spája ultrapriepustnosť s ultravšestrannosťou štandardu USB-C. Je to univerzálny port v pravom slova zmysle. A MacBook Air má dva. Thunderbolt 3 jedným konektorom so šírkou pásma 40 Gb / s - dvojnásobnou proti Thunderbolt 2 – prenáša dáta, napájací príkon i video. Existujúce zariadenia sa dajú ľahko pripojiť káblom alebo adaptérom. Naviac je Thunderbolt 3 reverzibilný, takže nech konektor zapojíš akokoľvek, vždy je to správne.
Thunderbolt 3 (USB‑C)
Nabíjanie
Displeje
Úložisko
Zariadenie
Reproduktory a kamera
Zvuk, ktorý má váhu.
Vďaka najnovším technikám spracovania a ladenia znie MacBook Air lepšie ako kedykoľvek predtým. Jeho stereo reproduktory majú dvakrát viac basov a o 25 percent vyššiu hlasitosť ako predchádzajúce generácie. A mohutnejšie stereo ťa pohltí, nech počúvaš muziku, alebo sa pozeráš na film. FaceTime kamera s vysokým rozlíšením ťa ukáže pri videohovoroch jednému i mnohých kamarátom v ostrých detailoch. A trojica mikrofónov lepšie zachytáva hlas pri hovoroch na FaceTime i diktovaní.
2× viac basov pre bohatší zvuk s väčším dynamickým rozsahom
O 25 %
vyššia hlasitosť ako predchádzajúce generácie
Trojica mikrofónov presnejšie zachytí tvoj hlas
FaceTime HD kamera pre individuálne i skupinové hovory
Materiály
Prvý Mac zo 100% recyklovaného hliníka.
Apple pre tento počítač vytvoril zliatinu hliníka, ktorá má rovnaké vlastnosti z hľadiska pevnosti, odolnosti a kvality povrchu a pritom sa na jej výrobu nemusia ťažiť žiadne nové suroviny. Vyrába sa z hoblín už použitého hliníka, ktoré prechádzajú pretavením až na atómovú úroveň. Výsledkom je práve tak krásny a pevný plášť ako u všetkých Apple produktov. A najekologickejší Mac zo všetkých.
O 47 %
nižšie emisie uhlíka ako u predchádzajúcej generácie3
Pevný a odolný hliník rady 6000
macOS
Jednoducho výkonný.
macOS je operačný systém každého Macu. Vie aj veci, ktoré na iných počítačoch jednoducho nejdú. To preto, že je robený priamo na hardware, na ktorom beží. A naopak. A MacOS Mojave prináša nové funkcie inšpirované tými najnáročnejšími užívateľmi, ale navrhnuté pre každého.
Mac + iPhone
Mac si s iPhonom rozumie ako žiadny iný počítač.
Správy
Posielaj a prijímaj na Macu textové správy. Všetky správy, ktoré sa ti zobrazujú na iPhone, vidíš aj na Macu. A všetky konverzácie máš vždy aktuálne na všetkých svojich zariadeniach.
Handoff
Rozpracuj dokument, e-mail, správu, poznámku alebo niečo iné na Macu a dorob na iPhonu - alebo naopak.
Výkonné východzie aplikácie.
Každý Mac obsahuje kolekciu výborných aplikácií na tvorbu a prácu. Takže na ňom môžeš hneď byť produktívny. Alebo si dopriať zábavu.
Safari
Mail
Poznámky
Pripomienky
Pages
Kalendár
Správy
Fotky
GarageBand
iMovie
Numbers
FaceTime
1. Tvrdenie o recyklovanom materiáli sa týka plášťa a vychádza z auditu, ktorý vykonala spoločnosť UL LLC.
2. Testy vykonal Apple v októbri 2018 na predvýrobných počítačoch MacBook Air s 1,6GHz dvojjadrovým procesorom Intel Core i5, 8 GB pamäte RAM a 256GB SSD úložiskom. Test bezdrôtového používania webu meria výdrž batérie pri bezdrôtovom prechádzaní 25 obľúbených webov s jasom displeja nastaveným na 12 kliknutí od najnižšej hodnoty, teda 75%. Test prehrávania filmov z iTunes meria výdrž batérie pri prehrávaní HD obsahu v rozlíšení 1080p s jasom displeja nastaveným na 12 kliknutí od najnižšej hodnoty, teda 75%. Test výdrže v pohotovosti meria výdrž batérie tak, že umožní systému pripojenému k bezdrôtovej sieti a prihlásenému k účtu iCloud prejsť do pohotovostného režimu sa spustenými aplikáciami Safari a Mail a všetkými systémovými nastaveniami ponechanými na východiskových hodnotách. Výdrž batérie sa líši podľa používania a konfigurácie. Ďalšie informácie nájdete na stránke www.apple.com/cz/batteries.
3. Celkové emisie skleníkových plynov na základe vyhodnotenia životného cyklu sú 176 kg CO2e.
Niektoré funkcie, aplikácie a služby nie sú k dispozícii vo všetkých krajinách alebo oblastiach.

Technické informácie

Výrobca
Apple
EAN kód
190198708380
Výpredaj
No
Farba
strieborná