Či už ste v ekosystéme Applu úplným nováčikom, alebo upgradujete už po desiatykrát, nastavenie nového iPhonu je rovnako vzrušujúce ako rozbaľovanie darčekov pod stromčekom. Od chvíle, kedy uvidíte prvé „Ahoj“ až po posledný krok, tu je všetko, čo potrebujete vedieť o nastavení nového iPhonu.
Nový iPhone môžete nastaviť troma spôsobmi: nastaviť ho ako nový, obnoviť z iného iPhonu alebo preniesť obsah z telefónu iného výrobcu. Poďme sa pozrieť, čo každá z týchto možností znamená.
- Nastaviť ako nový – znamená začať všetko úplne od nuly. Táto možnosť je pre ľudí, ktorí nikdy predtým nepoužívali smartfón ani online služby alebo chcú mať pocit, že ich iPhone je naozaj úplne nový.
- Obnova zo zálohy predchádzajúceho iPhonu, iPadu alebo iPodu touch – iPhone môžete obnoviť online cez iCloud alebo vo Finderi pomocou USB kábla. Táto možnosť je pre ľudí,ktorí predtým používali zariadenie s iOS a teraz prechádzajú na nové.
- Import z Androidu, BlackBerry alebo Windows Phone – Apple má v Google Play aplikáciu, ktorá uľahčuje prechod z Androidu, ale online služby umožňujú presúvať množstvo dát z akéhokoľvek starého zariadenia. Túto možnosť zvolia ľudia, ktorí prechádzajú na iPhone alebo iPad z inej značky.
Ako začať nastavovať nový iPhone 11, iPhone 11 Pro alebo iPhone 11 Pro Max
Keď po prvýkrát zapnete svoj nový iPhone, zobrazí sa pozdrav „Ahoj“ v rôznych jazykoch. Je to tak bez ohľadu na to, či ho nastavujete od nuly, obnovujete z iného iPhonu alebo prechádzate z Androidu.
- Klepnite na tlačidlo Potiahnutím nastaviť a posuňte prst po obrazovke.
- Vyberte jazyk.
- Vyberte krajinu alebo oblasť.
- Vyberte sieť Wi-Fi. Ak nie ste v dosahu Wi-Fi, môžete si sieť nastaviť neskôr. Vyberte mobilné propojenie.
- V tomto bode si môžete vybrať automatické nastavenie nového iPhonu s rovnakým heslom a nastaveniami ako váš starý iPhone. Ak sa rozhodnete nový iPhone nastaviť manuálne, pokračujte nasledujúcimi krokmi.
- Prečítajte si informácie o dátach a súkromí a potom klepnite na Pokračovať.
- Klepnutím povoľte lokalizačné služby. Ak túto možnosť nechcete povoliť, môžete ju preskočiť. Niektoré lokalizačné služby môžete povoliť ručne, napríklad Mapy.
- Nastavte Face ID.
- Vytvorte prístupový kód. Môžete nastaviť štandardný šesťmiestny kód, použiť štvormiestny alebo si vytvoriť vlastný klepnutím na Možnosti kódu.
Ďalej sa zobrazí otázka, či chcete obnoviť iPhone zo zálohy, nastaviť ho ako nový alebo preniesť dáta z Androidu.
Ako obnoviť alebo preniesť dáta z iného telefónu
Ak nechcete začať nanovo s úplne čistým a prázdnym zariadením, budete zrejme chcieť preniesť svoje dáta zo starého iPhonu alebo Androidu do nového iPhonu. Tu je návod.
Ako obnoviť iPhone zo zálohy iCloud alebo iTunes
Je čas rozhodnúť sa, ako chcete preniesť dáta zo starého iPhonu. Pri obnove aplikácií a dát zo starého iPhonu máte dve možnosti: iCloud alebo iTunes.
Ktorú možnosť si vyberiete, závisí od toho, či ste starý iPhone zálohovali do iCloudu alebo ste ho pripojili cez iTunes k počítaču a uložili zálohu tam.
Najdôležitejšie je uistiť sa, že váš starý iPhone bol skutočne riadne zálohovaný.
Po vytvorení zálohy starého iPhonu vyberte, či chcete nový iPhone obnoviť z iCloudu alebo z iTunes.
Ako presunúť dáta z Androidu
Ak prechádzate zo zariadenia s operačným systémom Android, dovoľte nám najprv vás privítať v rodine Applu.
Apple má špeciálnu aplikáciu pre tých, ktorí prechádzajú z Androidu, s názvom Move to iOS, ktorá je dostupná v Google Play. Predtým, než dáta presuniete do nového iPhonu, stiahnite si Move to iOS do svojho Androidu.
Ako nastaviť iPhone 11, iPhone 11 Pro alebo iPhone 11 Pro Max ako nový
Ak ide o váš prvý iPhone a nechcete prenášať dáta z Androidu alebo je to váš desiaty iPhone a chcete začať úplne od začiatku, môžete si ho nastaviť ako nový.
- Klepnite na Nastaviť ako nový iPhone.
- Zadajte svoje Apple ID a heslo. Ak žiadne nemáte, vytvorte si nové. Klepnite na Nemáte Apple ID? a postupujte podľa pokynov.
- Prečítajte si zmluvné podmienky Applu a klepnite na Súhlasím.
- Klepnutím na Súhlasím znovu potvrďte.
- Nastavte Apple Pay.
- Nastavte kľúčenku iCloud.
- Nastavte Siri a „Hey, Siri.“
- Povoľte možnosť odosielať diagnostické informácie Applu, keď dôjde k zlyhaniu aplikácií alebo iným problémom, alebo túto možnosť zakážte.
- Zapnite zobrazenie Zoom pre lepšiu vizuálnu prístupnosť.
- Klepnite na Začíname.