MacBook Air a MacBook Pro boli aktualizované!

  MacBook Air, naposledy updatovaný minulý rok, dostal teraz tichú aktualizáciu. Základný model MacBooku Pro sa stal výkonnejší a dostal Touch Bar.

  Najnovší MacBook Air je teraz vybavený displejom True Tone, čo znamená, že farebný tón displeja sa teraz automaticky prispôsobuje okolitému osvetleniu, takže používanie laptopu je pohodlnejšie. V technických špecifikáciách ďalšie zmeny nenájdeme.

  Základný 13-palcový model MacBooku Pro, ktorý bol doteraz jediným MacBookom Pro bez Touch Baru, ho teraz má. Pribudlo aj Touch ID – ako u výkonnejších modelov – a bezpečnostný čip T2, ktorý mal premiéru v MacBookoch Air a teraz je súčasťou všetkých MacBookov.

  Ďalším vylepšením je, že 7. generácia 2,3 GHz dvojjadrových procesorov Intel je teraz nahradená 8. generáciou 1,4 GHz štvorjadrových procesorov Intel. Zabudovaná grafická karta bola aktualizovaná z Iris Graphic Plus 645 na 640.

  Musíme sa však zmieriť aj s určitými stratami. Odteraz chýba v ponuke Applu 12-palcový MacBook a klasický MacBook Air.

  Uvedenie 12-palcových MacBookov bolo skutočným míľnikom v histórii Applu, pretože to bolo prvé zariadenie s aktuálnym vzhľadom MacBookov a s USB-C konektorom. Táto séria bohužiaľ nedostala update od roku 2017.

  Jej hlavný účel bol otázny a neustále bola porovnávaná s MaBookmi Air, ktoré boli pokladané za praktickejšie a lacnejšie. Možno to je dôvod rozhodnutia Applu náhle ukončiť výrobu tohto modelu.

  Skutočnou stratou je ale ukončenie klasických MacBokov Air, ktoré mali rovnaký dizajn od roku 2008. Ikonický model žije ďalej s novým vzhľadom, displejom Retina a technológiou True Tone.

  Vďaka týmto drastickým zmenám je teraz ponuka MacBookov transparentnejšia a logickejšia, pretože odteraz si môžete vybrať len z troch možností: Retina MacBook Air, MacBook Pro 13” a MacBook Pro 15” s rôznymi funkciami.

  Ak by ste uprednostnili klasický Air, odporúčame vám rozhodnúť sa čo najskôr, kým stačia zásoby!